Sielpia Wielka – wyjazd wakacyjny

Wakacje w pełni, a Wy nie macie jeszcze pomysłu gdzie spędzić urlop? Co roku wyjeżdżacie do najpopularniejszych kurortów położonych nad morzem albo w górach i już trochę jesteście zmęczeni dużą liczbą turystów? Może czas na drobną odmianę. W tegorocznych planach wakacyjnych uwzględnijcie wypoczynek w niewielkiej miejscowości położonej w województwie kieleckim. Sielpia Wielka, bo o niej mowa leży nad zalewem Czarnej Koneckiej – rzeki, która jest jednym z dopływów Pilicy. Dzięki sąsiedztwu zbiorników wodnych miejscowość ta jest doskonałą bazą wypadową do uprawiania sportów wodnych. W okolicy działa kilka wypożyczalni sprzętu wodnego. Uiszczając niewielką opłatę możecie podziwiać okolicę z perspektywy kajaku lub rowerku wodnego.

W przypadku, gdy znudzi Wam się kręcenie kajakiem po tafli jeziora, możecie wybrać się na spływ kajakowy Czarną Konecką lub Pilicą. Są to niewielkie rzeczki, wokół których roztaczają się przepiękne widoki. Spływ kajakowy nie należy jednak do najtańszych atrakcji turystycznych. Aby móc cały dzień spędzić w kajaku i przepłynąć odcinek kilkudziesięciu kilometrów należy liczyć się z wydatkiem ponad stu złotych. Najdroższy w tej imprezie jest powrót z miejsca końca spływu i transport kajaków.

Malownicza okolica Wzgórz Koneckich to także raj dla rowerzystów. Poprowadzono tędy najdłuższy szlak rowerowy Green Velo. Dzięki temu, że w znacznej części przechodzi on przez drogi o małej ruchliwości pojazdów mechanicznych, to poruszanie po nim jest bezpieczne i polecane nawet dla rodzin z małymi dziećmi. Aby skorzystać z możliwości zwiedzania okolicy z perspektywy siodełka, nie musicie posiadać własnego sprzętu. W okolicy Sielpi możecie wypożyczyć sprzęt rowerowy.

Na przełomie sierpnia i września miejscowość ta jest chętnie odwiedzana przez grzybiarzy. W okolicznych lasach przy sprzyjających warunkach atmosferycznych występuje wysyp grzybów. Już po kilku godzinach spędzonych w lesie można z niego wyjść z kilkoma koszami wiklinowymi po brzegi wypełnionymi darami lasu. Jeżeli wybieracie się na wycieczkę po leśnych ścieżkach, to pamiętajcie o odpowiednim ubiorze. W tym roku w Polsce występuje plaga kleszczy, które są nosicielami bardzo groźnych dla człowieka chorób.

Nie zwlekajcie dłużej i już dziś drogą internetową zarezerwujcie sobie wakacyjny wypoczynek w Sielpi Wielkiej. Im wcześniej to zrobicie, na tym większe rabaty możecie liczyć. Aby znaleźć atrakcyjny nocleg wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać zapytanie – “noclegi Sielpia Wielka”.

Dodaj komentarz