Pomysły na ciekawe chwile w Bielsku-Białej

Wizyta w Jeleniej Górze {tu: serwis Babsztyl} skłoniła nas do odwiedzenia innych polskich miast, które na pierwszy rzut oka są niepozorne. W rzeczywistości okazuje się, że to świetne miejsca na wypoczynek.

Bielsko-Biała jest jedną z miejscowości wypoczynkowych, znajdujących się w południowej części Polski, w województwie śląskim. Miasto to jest bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi regionami kraju, dzięki czemu bez trudu można tu dotrzeć zarówno własnym środkiem transportu, jak i autobusem czy pociągiem. Wszyscy wczasowicze z całą pewnością będą mile zaskoczeni doskonale działającą infrastrukturą turystyczną.

Baza noclegowa działająca na terenie Bielska-Białej {tu: serwis Meteora} może pomieścić bardzo wielu gości, jednak w szczycie sezonu turystycznego, czyli w wakacje oraz podczas ferii zimowych i ona niekiedy ulega przepełnieniu. Warto więc jeszcze przed przyjazdem zarezerwować pobyt w jednym z hoteli, pensjonatów czy na kwaterze prywatnej. Osoby przyjeżdżające w ciemno mogą liczyć na nocleg zastępczy w schronisku turystycznym, czyli na tak zwaną “glebę”, jest to jednak rozwiązanie doraźne, na którym nie można opierać całego swojego pobytu.

To niewielkie miasteczko obfituje w liczne atrakcje turystyczne. Miłośnicy historii i architektury z pewnością zwrócą uwagę na takie perełki jak Zamek Książąt Sułkowskich {tu: serwis Google Maps}, eklektyczny budynek ratusza wzniesiony na terenie dawnego targu bydlęcego czy okazałą bazylikę miejską, której cechą charakterystyczną jest wznosząca się na ponad 60 metrów wieża.

Przy ładnej pogodzie warto wybrać się na spacer po okolicy, która obfituje w piękną przyrodę oraz niewielkie wzniesienia, z których roztaczają się przepiękne widoki. Osoby, które nie lubią chodzić po górskich szlakach mogą skorzystać z jednej z kilku kolejek, które w zimie służą jako wyciągi narciarskie. Jedna z najpopularniejszych kolejek gondolowych w okolicy kursuje na pobliską Szyndzielnię. Na szczycie wzniesienia znajduje się również schronisko turystyczne, w którym po trudach wędrówki (w przypadku zdobywania góry na piechotę) można zregenerować siły, zajadając smaczny i niezbyt drogi posiłek.

Amatorzy górskich wędrówek mogą z Bielska rozpocząć kilkudniową wędrówkę beskidzkimi szlakami. W Beskidzie Śląskim działa bardzo dużo schronisk turystycznych, które w znaczny sposób ułatwiają logistykę podczas długich wypraw górskimi trasami. Wybierając się na dłuższą wycieczkę w góry, warto wcześniej wyrobić sobie książeczkę PTTK i zbierać pieczątki ze schronisk, które będą później dowodem przy staraniu się o zdobycie odznaki górskiej.

2 thoughts on “Pomysły na ciekawe chwile w Bielsku-Białej

  1. wystarczy, że klikniesz sobie w link i tam jest pełno noclegów do wyboru 🙂

Dodaj komentarz