Niepozorne atrakcje, które warto zobaczyć w Jarosławcu

Wiele osób uważa, że w Jarosławcu nie ma zbyt wielu atrakcji. Rzeczywiście informacji na ich temat wielu nie ma, jednak nie oznacza to, że w tej miejscowości nie znajdziemy ciekawych miejsc. Dopiero jak tutaj przyjedziemy, to możemy stwierdzić, czy są tu miejsca ciekawe czy nie. Oczywiście oprócz tych najbardziej znanych jak latarnia morska, czy muzeum bursztynu.
Wszyscy miłośnicy latarni morskich, którzy przebywają w Jarosławcu powinni wybrać się na wycieczkę do Niechorza. Tutaj również znajduje się ta wspaniała budowla, charakterystyczna tylko dla tego rejonu Polski.

Otóż prawda jest taka, że wiele atrakcji jest po prostu nigdzie, bądź w niewielu miejscach opisanych. Na przykład będąc w pobliżu latarni morskiej, możemy zobaczyć również ciekawy pomnik rybaka. Jest to atrakcja, która zdobi miejscowość dopiero od roku 2013 dlatego w wielu przewodnikach może nie być o niej żadnej wzmianki. Warto jednak wiedzieć, że taki pomnik istnieje, ponieważ większość z nas, o ile nawet nie wszyscy turyści, którzy przyjeżdżają do Jarosławca odwiedza latarnię morską. Czemu więc nie zobaczyć ciekawego pomnika rybaka, skoro znajduje się naprawdę niedaleko?

Każdy z nas od czasu do czasu musi coś zjeść. Nawet będąc na urlopie nie może nas to ominąć. Przecież nie będziemy na wakacjach gotować? Oczywiście niektórzy naprawdę to lubią, ale na urlopie warto od tej czynności trochę odpocząć. Skoro tak, to świetnym wyborem jest restauracja, która zlokalizowana jest w byłej siedzibie ratowników morskich. Jest to również spora atrakcja, ponieważ jej wystrój wewnętrzny i zewnętrzny nawiązuje po części do tego, z czym obiekt ten był dawniej związany. Jeśli chcemy więc dobrze zjeść, przy tym w wyjątkowym miejscu, to jak najbardziej warto wybrać się właśnie do tej znanej restauracji w Jarosławcu.

Baza noclegowa miejscowości niestety większości z nas nie zachwyci. Ofert jest wiele, jednak w sezonie mogą być one niewystarczające. Przez pewien czas wielu mieszkańców naszego kraju rezygnowało z wypoczynku nad Polskim Morzem decydując się na wczasy za granicą. Od jakiegoś czasu trend ten jednak ulega zmianie. Z roku na rok jest to coraz bardziej widoczne. Jeśli chcemy wynająć noclegi (Meteor) Jarosławiec jest idealnym miejscem, tylko należny zrobić to z wyprzedzeniem. Najlepiej na kilka miesięcy, ewentualnie tygodni przed planowanym przyjazdem. Inaczej prawdopodobnie się rozczarujemy, ponieważ nie będzie dla nas tu miejsca. Jarosławiec jest naprawdę warty zainteresowania, dlatego jeśli tylko mamy taką możliwość to pakujmy się i przyjeżdżajmy tutaj na urlop.

6 thoughts on “Niepozorne atrakcje, które warto zobaczyć w Jarosławcu

  1. Ja osobiście na wypad wolę Darłowo, ale w sumie jest niedaleko do tego miejsca

  2. Niby tak, ale co roku kilka tysięcy osób wybiera Jarosławiec – potwierdzone info 😛

  3. a ja nie lubię byś jak każdy i wolę spokojniejsze, mniej zaludnione miejscowości!

  4. Jeszcze nigdy nie byłam w Jarosławcu, ale jak czytam wasze artykuły dziewczyny, to w każde miejsce wybrałabym się, bo bardzo ciekawie je opisujecie.

  5. Fajnie brzmi ten Jarosławiec – wejdę na tę stronkę z noclegami i chyba coś wyszukam na wakacje:)

Dodaj komentarz