Niechorze – dobrze dobrane miejsce nad morze

Niechorze to niewielka letniskowa miejscowość w Polsce, położona między Morzem Bałtyckim a Jeziorem Liwia Łuża w gminie Rewal. Kiedyś była to zwykła wieś rybacka, a obecnie to idealna miejscowość wypoczynkowa z dostępem do pięknej plaży, słynąca z wielu atrakcji turystycznych.

Mamy tu możliwość udania się w rejs statkiem wycieczkowym czy obserwowania pływających kutrów. Jeśli nam się poszczęści możemy porozmawiać z miejscowym rybakiem i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Jeśli mamy ochotę, możemy spacerować ulicą Bursztynową, z której skręcając w jedną z kilkunastu uliczek szybko znajdujemy się na piaszczystej, zadbanej i złocistej plaży. Jest na niej mnóstwo wypoczywających turystów, którzy chętnie przychodzą tu poopalać się, odpocząć czy lub spędzają czas grając w piłkę plażową. Znajdują się tu trzy betonowe mola, po których można spacerować i oglądać wschody i zachody słońca.

Dla turystów dostępna jest najwspanialsza nad Bałtykiem Latarnia Morska, która znajduje się na wysokim, klifowym brzegu. Możemy z niej podziwiać piękny widok, ukazujący całe miasto, Bałtyk i Jezioro Liwia Łuża. Ciekawostką jest to, że konstrukcję tą możemy zobaczyć w pomniejszeniu 1:10 w Parku Miniatur tych oto obiektów. Dla osób interesujących się historią, miejscem koniecznym do odwiedzenia jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego, gdzie możemy poznać dawne dzieje miejscowości i jej mieszkańców.

Wakacje to czas, gdy Niechorze przeżywa największy rozkwit, gdyż wtedy to zazwyczaj przyjeżdża tu najwięcej turystów. Różnorodna baza noclegowa bardzo zachęca do odwiedzin, kusząc ofertą, w której główną rolę grają funkcjonalne pokoje (Niechorze noclegi). Goście mogą zakwaterować się w pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, hotelach czy na polach namiotowych. Na turystów czeka rozbudowana oferta gastronomiczna, możemy zjeść w barach, restauracjach, wypić kawę w kawiarniach czy przejść się do lodziarni czy pizzerii z dziećmi. Latem odbywając się tu liczne imprezy plenerowe i koncerty, tak więc na turystów czeka moc atrakcji.

Niechorze jest nadmorską miejscowością, gdzie o każdej porze roku jest pięknie. Popularność jest tak duża, że na 100% każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie można też zapomnieć o świeżym nadmorskim powietrzu, które wspaniale wpływa na samopoczucie turystów.

Dodaj komentarz