Miejscowość nad brzegiem morza – Karwia

Północ Polski, zwłaszcza jej granica z Morzem Bałtyckim znana jest z licznych, gęsto położonych miejscowości turystycznych. Sytuacji takiej sprzyja sąsiedztwo z jedynym w kraju morzem oraz popularność, jaką bałtyckie plaże mają wśród turystów. Większość ze wspomnianych miejscowości opiera swoją popularność i gospodarkę na swoim położeniu, pobliskiej plaży i niczym więcej. Idąc brzegiem morza da się znaleźć na szczęście także te lokalizacje, które podróżnikom do zaoferowania mają nieco więcej niż baza noclegowa. Karwia wpisuje się na ich listę.

Ta miejscowość, położona niedaleko dość sławnego Władysławowa co roku ściąga do siebie licznych turystów, którzy opuszczają ją z tęsknotą i poczuciem świetnie spędzonego czasu. Zatrzymują ich na miejscu liczne atrakcje, które zapewniają zajęcie na każdą porę dnia oraz swoisty urok okolicy wynikający z umiejscowienia oraz krajobrazów, jakimi poszczycić się może ta część Polski. Na nie składają się rozległe, sosnowe lasy porastające pobliskie ziemie na spół z Bielawskimi Błotami – pobliskim rezerwatem florystycznym, którego tereny obfite są w unikatową roślinność oraz liczne gatunki ptaków. Nie można też zapomnieć o szerokich wrzosowiskach, szczególnie pięknych pod koniec wakacji, kiedy wrzosy zaczynają kwitnąć.

Nie można nie wspomnieć o jednej z najszerszych nad polskim morzem plaży, która zachwyca rozległością i potrafi pomieścić niedostępne dla innych ilości spragnionych odpoczynku nad wodą urlopowiczów. Zawieść nie mogą się smakosze, bo Karwia, choć jest miejscowością niewielką, obfituje w liczne restauracje, bary czy smażalnie ryb, gdzie można zjeść smacznie, w niskich cenach, zachwycając się wieloma lokalnymi przysmakami. Na brak atrakcji nie będą narzekali też amatorzy historii i wszelkiego krajoznawstwa, a to dzięki licznym rozłożonych po okolicy zabytkom. Żeby zwiedzić niektóre trzeba będzie co prawda przekroczyć granice miejscowości i odwiedzić sąsiedzką, ale zaowocować to może jedynie zachwytem nad pałacem w Kłaninie, czy zamkiem w Krokowej – budynkami charakterystycznymi dla historii okolicy. Wszystkie te atuty sprawiają, że Karwia jest co roku chętnie odwiedzana przez turystów, ale nie znaczy to, że ciężko będzie o miejsce dla siebie, bo baza noclegowa (Karwia – www) stoi na wysokim poziomie, więc ze znalezieniem kwatery dla siebie nie ma nigdy żadnego problemu.

Dodaj komentarz