Miasto z historią w tle – Jelenia Góra

Piękne miasto Jelenia Góra jest położone w województwie dolnośląskim. Zlokalizowane na Kotlinie Jeleniogórskiej w otoczeniu pasm górskich. Od południa ograniczają ją Karkonosze, od Wschodu Rudawy Janowickie, od zachodu Góry Izerskie oraz Pogórze Izerskie, a od Góry Kaczawskie.

Jelenia Góra to miasto z bogatą historią w tle. Z pewnością zobaczymy to na każdym kroku, spacerując po jej uliczkach. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych zabytków oraz muzea. Miasto posiada także doskonale rozwinięte zaplecze kulturalne: teatry, filharmonia oraz galerie. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Muzeum Przyrodnicze powstało w 1909 roku. Znajdziemy je przy Parku Norweskim. Muzeum przedstawia największą kolekcję ptaków w Polsce. Niewątpliwie warto odwiedzić to miejsce. Koniecznie zobaczmy także Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego. Placówka jest największym skansenem o tej tematyce na Dolnym Śląsku. Mamy niecodzienną okazję spaceru na terenie dawnej jednostki wojskowej. Koniecznie zobaczmy także Tramwaje Jeleniogórskie. Wystawa w zajezdni MZK opowie nam sporo na temat ich historii. Obecnie nie są już one środkiem komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze. Zabytkowe tramwaje znajdziemy przy tzw. Skałce oraz na Placu Ratuszowym.

Filharmonia Dolnośląska powstała w 1976 roku jako przekształcenie Społecznej Orkiestry Symfonicznej w Jeleniej Górze. W 2002 roku budynek uległ unowocześnieniu. Rozbudowano filharmonię, tworząc nową salę koncertową. Goście mogą uczestniczyć w koncertach orkiestry symfonicznej oraz zespołów kameralnych. Mają okazję poznać zdolności wybitnych solistów oraz dyrygentów. Orkiestra symfoniczna działa już od 50 lat. Została założona przez Stefana Strahla w 1964 roku. W Jeleniej Górze funkcjonuje także orkiestra dęta, która uświetnia liczne wydarzenia muzyczne.

Infrastruktura noclegowa Jeleniej Góry z pewnością spełni nasze oczekiwania. Znajdziemy tutaj wiele ofert, liczne hotele oraz pensjonaty (Jelenia Góra noclegi / www). W okolicy funkcjonują także gospodarstwa agroturystyczne. Do wyboru mamy również pokoje gościnne oraz domki letniskowe. Możemy zdecydować się na pobyt na polu namiotowym. Możliwości jest całkiem sporo. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Dodaj komentarz