Mój ogródek

Mieszkam w dużym domu z ogrodem, co roku staram się sadzić w nim nowe co znaczy inne niż ubiegłego roku kwiaty. Niestety nie wszystkie kwiaty świata mogą rosnąć  w Polsce ale te które się da posadzić i które zakwitną sadzę.

Kolorowe kwiatki w moim ogrodzie bardzo go rozweselają, mam też w nim oczko wodne w którym pływają karasie.

Jakie kwiaty sadzić w kwietniu a jakie w maju?

Kwiecień jest dobrym miesiącem na sadzenie kwiatów, warto posadzić przede wszystkim cebulki mieczników, sparaksisy, isemy astry oraz żeniskza i acidentery najlepiej dwubarwne.

Gdzie nie należy sadzić krzewów w ogrodzie?

Kiedy zakładamy ogród przy swoim domu, warto pamiętać, że nie wszystkie krzewy i drzewa mogą w tym ogrodzie rosnąć. Pamiętać, warto o tym, że nie warto sadzić drzew i krzewów przy płotach bądź ogrodzeniach, im starsze drzewa tym większy korzeń, który może zniszczyć ogrodzenie. Nie wolno także sadzić drzew przy instalacjach elektrycznych oraz przy działkach sąsiadów, niektórym to może przeszkadzać.

Czym obsadzić oczko wodne?

Sadzawka czyli oczko wodne jest łatwe w utrzymaniu. Oczko powinno być obsadzone pływającymi roślinami wodnymi, mogą być nimi lilie wodne i tatarka zwyczajny. Roślinami pływającymi są najczęściej: osoka aloesowa, kotewka orzech wodny i żabiściek pływający. Oczko wodne to mały strumyczek który uatrakcyjni wasz ogród, Oczko wodne to niewielki wkład, w to aby ogród ożył i był coraz bardziej piękniejszy.