Czorsztyn – malownicze położenie

Czorsztyn to miejscowość położona w województwie małopolskim, która z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Zanim jednak wybierzecie się w te piękne okolice warto zadbać o nocleg. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła: “meteor lista Czorsztyna” naszym oczom ukaże się cała lista miejsc, gdzie możemy spędzić niezapomniane chwile. Baza noclegowa jest dobrze rozbudowana i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Urocze domy wypoczynkowe z miejscem dla dzieci, hotele, czy pensjonaty, to wszystko w dobrej cenie czeka na nasz przyjazd.

Ta ciekawa wieś letniskowa oferuje wczasowiczom wiele miejsc spędzania wolnego czasu. Niezależnie czy lubicie aktywnie spędzać chwile czy wolicie spokojne spacery po zacisznych miejscach, na pewno będziecie zadowoleni. Największą atrakcją Czorsztyna jest Zamek w Czorsztynie z XVI wieku, który zachwyci Was swoim wyglądem. Dzięki niemu możecie poznać czasy Kazimierza Wielkiego i poczuć się jakbyśmy przenieśli się w dziejach.

Ważnym miejscem jest również Jezioro Czorsztyńskie, możecie przepłynąć po jeziorze gondolą lub statkiem po tym urokliwym miejscu. Warto również pospacerować po skansenie, który tworzy Osadę Turystyczną w Czorsztynie i jest świetnym miejscem, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Fani narciarstwa mogą również wybrać się w te okolice, aby dać upust szaleństwom na stokach. Dobrze przygotowane i naśnieżone stoki oferują możliwość zjazdów w okresie zimowym. W okresie letnim możecie spacerować i zwiedzać wcześniej wspominanie zabytki. Czorsztyn oferuje również niezapomniane atrakcje dla osób, które lubią spływy kajakowe, istnieje możliwość spływu przełomem Dunajca, dzięki temu możecie zobaczyć świat z innej perspektywy, nacieszyć się naturą i aktywnie spędzić czas.

Dla fanów turystyki górskiej istnieje również wiele niespodzianek, możliwość chodzenia po pięknych Pieninach. Trzy Korony to jeden z największych szczytów tych gór, który będzie nie lada gratką. Urocze widoki, świeże powietrze, możliwość obserwowania natury sprawi, że będą to niezapomniane wczasy. Szczyt ma 982 m.n.p.m. i widać z niego piękne widoki, które zachwycą każdego. Warto również wybrać się na spacer Drogą Pienińską, która jest sercem tych wspaniałych gór. Jest to również dobre miejsce na spędzenie czasu z dziećmi, gdyż szczyty nie są zbyt wymagające.

Dodaj komentarz